Nahajate se:
Prijava uporabe zvočnih naprav na prireditvi za katero ni potrebno pridobiti dovoljenje za začasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom
Prijava uporabe zvočnih naprav na prireditvi za katero ni potrebno pridobiti dovoljenje za začasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom
Opis postopka
DOVOLJENJE NA PRIREDITVAH NI POTREBNO V NASLEDNJIH PRIMERIH:
1. Dovoljenja za začasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom organizatorju prireditve ni treba pridobiti, če uporaba zvočnih naprav ne povzroča čezmerne obremenitve okolja s hrupom.
2. Šteje se, da uporaba zvočnih naprav na prireditvi ne povzroča čezmerne obremenitve okolja s hrupom, če:
1. Dovoljenja za začasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom organizatorju prireditve ni treba pridobiti, če uporaba zvočnih naprav ne povzroča čezmerne obremenitve okolja s hrupom.
2. Šteje se, da uporaba zvočnih naprav na prireditvi ne povzroča čezmerne obremenitve okolja s hrupom, če:
- prireditev poteka oziroma se izvaja podnevi ali zvečer na območju, kjer je v skladu s predpisom s področja varstva okolja, ki ureja mejne vrednosti kazalcev hrupa v okolju, določena IV. stopnja varstva pred hrupom, in razdalja od zvočnikov do območja, kjer je določena III. stopnja varstva pred hrupom, ni manjša od 300 m, nazivna električna moč ne presega 4000 W in vseh zvočnikov ni več kot štiri,
- prireditev poteka oziroma se izvaja podnevi na območju, kjer je v skladu s predpisom s področja varstva okolja, ki ureja mejne vrednosti kazalcev hrupa v okolju, določena III. Stopnja varstva pred hrupom, in razdalja od zvočnikov do najbližjih stavb z varovanimi prostori ni manjša od 300 m, nazivna električna moč ne presega 1000 W, število vseh zvočnikov pa ni večje od štiri, ali
- prireditev poteka oziroma se izvaja podnevi na javnih površinah ob uporabi štirih zvočnikov, priključenih na zvočno napravo, z nazivno električno močjo, ki ne presega 100 W, in čas uporabe zvočnih naprav na prireditvi ni daljši od osem ur.
3. Če je zvočnik zvočne naprave na prireditvi nameščen na vozilu ali se drugače premika, se šteje, da uporaba zvočnih naprav na prireditvi ne povzroča čezmerne obremenitve okolja, če nazivna električna moč posamezne zvočne naprave, uporabljene na prireditvi, ne presega 30 W, prireditev pa se ne izvaja ponoči.
V TEM PRIMERU MORA ORGANIZATOR PRIREDITVE NA PODLAGI 14. ČLENA NAVEDENE UREDBE PRIJAVITI OBČINI UPORABO ZVOČNIH NAPRAV NA TAKŠNI PRIREDITVI NAJMANJ 7 DNI PRED ZAČETKOM PRIREDITVE.
DOVOLJENJE NA SHODIH NI POTREBNO V NASLEDNJIH PRIMERIH:
1. Dovoljenja za začasno čezmerno obremenitev okolja s hrupom organizatorju shoda ni treba pridobiti, če uporaba zvočnih naprav ne povzroča čezmerne obremenitve okolja s hrupom.
2. Šteje se, da uporaba zvočnih naprav na shodu ne povzroča čezmerne obremenitve okolja s hrupom, če:
2. Šteje se, da uporaba zvočnih naprav na shodu ne povzroča čezmerne obremenitve okolja s hrupom, če:
- shod poteka podnevi na območju, kjer je v skladu s predpisom s področja varstva okolja, ki ureja mejne vrednosti kazalcev hrupa v okolju, določena IV. stopnja varstva pred hrupom, in razdalja od zvočnikov do območja, kjer je določena III. stopnja varstva pred hrupom, ni manjša od 300 m in nazivna električna moč ne presega 5000 W, vseh zvočnikov pa ni več kot osem,
- shod poteka podnevi na območju, kjer je v skladu s predpisom s področja varstva okolja, ki ureja mejne vrednosti kazalcev hrupa v okolju, določena III. stopnja varstva pred hrupom, in razdalja od zvočnikov do najbližjih stavb z varovanimi prostori ni manjša od 300 m, nazivna električna moč ne presega 1500 W, število vseh zvočnikov pa ni večje od šest, ali
- shod poteka podnevi na javnih površinah ob uporabi največ štirih zvočnikov, priključenih na zvočno napravo z nazivno električno močjo, ki ne presega 200 W, in čas uporabe zvočnih naprav na shodu ni daljši od štirih ur.
3. Če je zvočnik zvočne naprave na shodu nameščen na vozilu ali se drugače premika, se šteje, da uporaba zvočnih naprav na shodu ne povzroča čezmerne obremenitve okolja, če nazivna električna moč posamezne zvočne naprave, uporabljene na shodu, ne presega 50 W, shod pa se izvaja podnevi.
V TEM PRIMERU MORA ORGANIZATOR PRIREDITVE NA PODLAGI 14. ČLENA NAVEDENE UREDBE PRIJAVITI OBČINI UPORABO ZVOČNIH NAPRAV NA TAKŠNEM SHODU NAJMANJ 3 DNI PRED ZAČETKOM PRIREDITVE.
Pravna podlaga za izvedbo postopka
Uredba o načinu uporabe zvočnih naprav, ki na shodih in prireditvah povzročajo hrup (Uradni list RS, št. 118/05). Povezava: https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/59824
Stroški v postopku
Upravna taksa:
- Word ali pdf vloga: 4,50 EUR
- Spletna oddaja z e-identifikacijo : brezplačno
- Spletna oddaja brez e-identifikacije: 4,50 EUR
Načini plačila:
- Ob oddaji vloge s plačilnimi karticami, preko spletne banke nlb klik, Preko spletne banke Bank@net, z valú moneto, preko hal mbills, s položnico (upn nalog).
- Ob dostavi fizične vloge (po elektronski pošti ali natisnjeno po pošti), s položnico (upn nalog).
Podatki za plačilo z UPN nalogom (položnico):
- Naziv prejemnika: Mestna občina Krško, Cesta krških žrtev 14, 8270 Krško
- Namen: »Plačilo upravne takse«
- Koda namena: »GOVT«
Znesek | TRR | Referenca / sklic |
---|---|---|
4,50 EUR | SI56 0110 0454 0309 103 | SI11 75531-7111002-2024 |
Skupaj: 4,50 EUR |
Če vlagatelj ni taksni zavezanec oziroma je plačevanja taks oproščen, navede razlog iz zakona ali priloži ustrezna dokazila.